Wyszukiwarka

Aktualności

Zabrakło minuty...

• autor: kwiatek1412, 2015-03-31 13:12

W Sobotnie popołudnie wybraliśmy się na kolejny wyjazdowy mecz ligowy. Tym razem naszym przeciwnikiem  była miejscowa Łozina. Na to spotkanie nie potrzebowaliśmy mobilizacji. Dobrze wiedzieliśmy,że o punkty nie będzie łatwo a wszyscy w głowach mieliśmy spotkanie z rundy jesiennej gdzie Łozina wygrała na naszym boisku 1-3.

Na konfrontację z Łoziną Trener Kożuchowski wysłał następującą jedenastkę: Kutyła-Kwiatkowski,Rak,Wójcikiewicz,Skalski-Chmiel,Kornaga,Kokorudz,Świeżowski-Korzyński,Kożuchowski ( ustawienie: 1-4-1-4-1 ). Na ławce rezerwowych pozostali : Gilewski,Gralec,Tomaluk,Skiert. Z kontuzjami zmaga się: Dylewski,Żyłka a z powodów służbowych na meczu nie pojawił się Misiewicz.

Od pierwszych minut na boisku nie brakowało walki i zaangażowania z obu drużyn. Główny arbiter spotkania miał dużo roboty. Mimo iż Gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce to My stwarzaliśmy groźne sytuacje podbramkowe . Akcje Łoziny kończyły się na 20 m. Nasza Defensywa spisywała się bez zarzutów. Od 20 minuty na boisku zaczął panować ogromy nieporządek . Arbiter spotkania raz za razem  sięgał po kartki szkoda tylko,że w jedną stronę. My natomiast z każdą minutą byliśmy coraz groźniejsi. W 30 minucie przeprowadzamy szybką kontrę . Piłkę na prawej stronie otrzymuję Kornaga , który mija obrońcę i posyła dobre, mocno bite dośrodkowanie w pole karne tam nabiega Kożuchowski ale jego strzał w niewielkiej odległości mija bramkę Gospodarzy. Chwilę później mamy rzut rożny . Dobrą piłkę w pole karne posyła Kożuchowski po jego centrze na 11 metrze panuje wielkie zamieszanie w którym najprzytomniej znajduje się Rak jednak jego strzał z 6 m o cm mija lewy słupek. 5 minut później po kolejnym rzucie rożnym dopinamy swego. Po dośrodkowaniu Kożuchowskiego piłkę głową do siatki kieruję Kokorudz nie dając żadnych szans bramkarzowi  ( 0-1 dla Czarnych ). Po stracie bramki miejscowi jeszcze przed przerwą chcieli doprowadzić do wyrównania jednak linia obronna Czarnych nadal działała bez zarzutów i do przerwy schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem.

W przerwie Trener zwrócił uwagę na ostrożną grę bez żadnych ostrych fauli, ponieważ sędzia główny w tym dniu nie próżnuję i rzuca kartkami na prawo i lewo.

Początek drugiej połowy niczym nie różnił się od początku pierwszych 45 minut pojedynku. Gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce jednak ich strzały z 25 m mijały w dużej odległości bramkę Kutyły. Wszystko zmienia się w 60 minucie.Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ogląda Kwiatkowski i przedwcześnie wędruje pod prysznic. Sędzia ewidentnie czekał na kontakt naszego zawodnika z przeciwnikiem go do tego doszło nie zastanawiając się sięgnął po kartkę mimo iż najpierw sam nie wiedział czy ma ją ujrzeć zawodnik z numerem 10 czy zawodnik z numerem 14. Po tym incydencie byliśmy zmuszeni do zmasowanej obrony. Mimo iż gramy w dziesiątkę w 65 minucie Kożuchowski idealnym podaniem uruchamia dobrze spisującego się w tym spotkaniu Kornagę,który na szybkości zabrał się z piłką i stanął w pojedynku sam na sam z bramkarzem Łoziny. Z tego pojedynku zwycięską ręką wyszedł zawodnik gospodarzy i wynik spotkania nadal się nie zmienił. W 75 minucie Chmiela zmienia Skiert. Gospodarzom uciekały kolejny minuty . Nadal nie mogli znaleźć recepty na defensywę gości. W 85 minucie Korzyńskiego zmienia Gralec. Sędzie dolicza 3 minuty.92 minuta kompletnie zmęczony Kożuchowski otrzymuje piłkę na połowie boiska mijając dwóch obrońców znajduję się w idealnej sytuacji do zakończenia zawodów... jednak trafia w bramkarza.Chwilę później wyczerpanego Kożuchowskiego zmienia Tomaluk.  W 93 minucie długą piłkę na aferę posyła Obrońca Gospodarzy . Nasz bramkarz puszcze piłkę w kozioł ,która tak niefortunnie się odbiła,że Kutyła końcówkami palców kieruję piłkę na poprzeczkę następnie zawodnik Łoziny dobiega do piłki trafiając Kokorudza w rękę.Sędzia bez wahania wskazuję na wapno i wyrzuca Kokorudza z boiska. Do oddalonej o 11m piłki od bramki Gości podchodzi Kapitan Miejscowych Mróz i oddaje mocny strzał w środek bramki. Kutyła miał piłkę na ręce jednak strzał był tak mocny,że nie zdołał obronić tego strzału ( 1-1 ). Po tym trafieniu arbiter kończy spotkanie.

Po meczu drugą żółtą i również czerwoną kartkę otrzymuje Sklaski a na murawie panuje wielkie zamieszanie.

Przed meczem remis bralibyśmy w ciemno jednak z przebiegu gry śmiało można powiedzieć ,że straciliśmy dwa punkty. Byliśmy drużyną groźniejszą i bardziej poukładaną dlatego z przebiegu gry zasłużyliśmy na komplet punktów. Jeżeli w każdym spotkaniu będziemy grać tak jak w meczu  z Łoziną to o utrzymanie nie mamy co się obawiać.

Już w Wielką Sobotę o godzinie 15-00 pierwszy mecz ligowy zostanie rozegrany w Kondratowicach. Tym razem naszym przeciwnikiem będzie Wiwa Goszcz.Serdecznie zapraszamy!